Фактите за историите Китай, които никой не предлага

Фактите за историите Китай, които никой не предлага

Фактите за историите Китай, които никой не предлага

Blog Article

Тя се завъртя, обърна ми гръб – честно, едричка беше, но те от техния род са такива – месо им дал господ, и гърла. Баща ѝ Дачо например, като пийне и викне, се чува от Перник направо на Централната гара в София; ако е замръзнала Струма, ледът се раз- пуква.

Пишеше предимно любовни стихотворения, но имаше и няколко гениални – за утопичния свят на младостта и за надеждата към бъдещето. Един от нейните стихове беше любим на майка ми: В крайна сметка ще остарее това поколение, / но винаги ще живее младостта. Тя постепенно беше спряла да пише, излезе от литературните кръгове и се ожени за един неизвестен художник. Беше красива и със своя талант беше муза за младите си фенове, затова тогава всички тъгуваха за нейното оттегляне. Бяха минали много години, през които не се беше чувало нищо за нея, но напоследък някой пусна няколко снимки на тази остаряла поетеса в социалните мрежи. На тях изглеждаше като обикновена възрастна жена – возеше се в метрото с премрежен поглед, ядеше самичка рамен в ресторантче на ъгъла на улицата, пазаруваше в магазина с голямото намаление, решаваше кръстословиците от вестника на автобусната спирка или се пазареше на пазара – ето обяснение за торбичките със зеленчуци. Снимките бяха поствани точно с онзи известен стих: „В крайна сметка ще остарее това поколение”. На мен тази публикация ми изглеждаше подигравателна, беше пошло и дори малко жестоко да използваш така човека. Забелязах, че изкуствените бисери на ластика ѝ бяха същите като на снимките.

Една от най-красиво написаните книги: „Магистрала Линкълн“ (ревю)

Редактор и коректор на изданието е Валентина Пенева, а художественото оформление е на Виктория Видевска.

Познавателното и естетическото значение на нравописите се състои в това, че представляват убедително и в същото време художествено обобщение на типични явления от китайския живот.

Пристъпих към непознатата страна с отворен ум, открито сърце и жажда да я опозная.“

(„тук-и-сега“) и се отразяват един в друг. И игриво разменят местата си...

Особено очарователни вероятно ще се сторят на хората, които искат да знаят повече за Китай, какъвто е за обикновения човек, необятен и пълен със светлини и сенки.

Художествена литература, романи Биографии и автобиографии

Остър ум и наблюдателност, изискан стил и изящна реч са основните качества на „Светлина от Изтока“. Изключително експресивна, авторката Наталия Бояджиева води разказа с тон на приятел, който е нетърпелив да опише пред нас тънкостите на далекоизточния културен ареал.

Тази книга разглежда другото амплоа на този велик лидер, а именно това на добър разказвач. Между страниците й са събрани истории от речите му, изнасяни по време на различни събития. В тях Си Дзинпин споделя със слушателите си китайската история, култура, реформа, развитие, принципите за участието на Китай в световното управление и сътрудничеството му с други страни за създаването на едно общество с обща съдба.

/* serious men and women should not fill this in and be expecting great points - don't clear away this or chance kind bot signups */

Отличната ученичка ★★★★★(Още един разказ, в който главната героиня сякаш бе разкази Китай мен самата. В свят, в който психичното здраве е поставено на пиедестал, хората трябва да осъзнаят, че и най-успешният човек може да няма това, което наистина иска.)

Едно от великолепните качества на тази книга е, че Ю Хуа не само излага случилото се пред очите му по време на Културната революция, а и го съпоставя със съвременната реалност, при което покъртителният извод е, че все още няма същинска промяна.

Report this page